Macska Honfoglaló Alapítvány - Mázli

facebook share

Mázli két éve az útpadkán vergődött egy gázolás után amikor rátaláltam. Kihülve, koponyacsont töréssel, farokcsont töréssel, mellső mancsai többszörös törésével. Nem sok esélye volt az életben maradásra. A gyors orvosi beavatkozás és a napokig tartó 24 órás folyamatos babusgatás meghozta az eredményét. Túlélte a traumát. Sajnos az ütés következtében a feje tetején a csontok szétcsúsztak, az agyát csak a szőrős bőr védte. Csodával határos módon nyílt seb, külsérelmi nyomok nem látszódtak. Az orvos műthetetlennek ítélte. Fecskendővel kapta a speciális tápszert. Felerősödött, jelenleg formás kétéves kis kandúr, aki mászkál, bár tájékozódni alig tud.

Néz, de a látványt nem mindig dolgozza fel. Hall, főleg éles hangokra reagál. Sohasem nyávog, viszont egy jellegzetes kedves hangon kurjongat, kurrog. Enni nem tud önállóan, a tálon átgyalogol. Szépen etethető, csak a szájához kell érinteni a falatokat. Főleg puha, főtt csirkehúst eszik. Lefetyelni igyekszik, bár hamar elveszíti a fókuszt, ezért fecskendővel segíteni kell, hogy a folyadékpótlás meglegyen. A vizet nem issza, csak ízesített formában fogadja el. Állapotából kifolyólag almot nem tud használni. Naponta sokszor van görcsös mozdulata, ilyenkor hátrafeszíti a fejét. Érintésre azonnal kihozható ebből az állapotából, de spontán is oldódik. Napközben nézelődik, társai meglátogatják, mosdatják, dorombolnak neki.

Virtuális örökbefogadás
Mázli örökbefogadására jelentkezés
Név
örökbefogadás jellege